За плённую працу

Нумары Раённыя навіны

image_pdfimage_print

РАЁННАЯ ДОШКА ГОНАРУ

Раённы выканаўчы камітэт разгледзеў прадстаўленні з працоўных калектываў і прыняў рашэнне аб занясенні на раённую Дошку гонару па выніках работы за 2015 год фотаздымкаў:

–       рэспубліканскага ўнітарнага вытворчага прадпрыемства «Навасвержанскі лесазавод»;

–       адкрытага акцыянернага таварыства «Каганец»;

–       дзяржаўнай установы адукацыі «Дзераўнянская сярэдняя школа»;

–       Нававёскаўскай амбулаторыі УАЗ «Стаўбцоўская цэнтральная раённая бальніца»;

–       лепшых работнікаў арганізацый

АРЛОЎСКАГА Андрэя Уладзіміравіча, камандзіра аддзялення ПАВЧ № 1 г. Стоўбцы раённага аддзела па надзвычайных сітуацыях;

БАРЭЛЯ Андрэя Юр’евіча, прараба ДУП «ПМК-233»;

БЫЧКЕВІЧА Анатолія Генадзьевіча, ляснічага Хатаўскога лясніцтва ДДЛГУ «Стаўбцоўскі доследны лясгас»;

ВАРЫВОЦКАГА Эдуарда Іванавіча, трэнера-выкладчыка ДУ «Дзіцяча-юнацкая спартыўная школа Стаўбцоўскага раёна»;

ВЫСОЦКАЙ Марыны Мікалаеўны, электрамеханіка Стаўбцоўскага вузла электрасувязі Мінскага філіяла РУП «Белтэлекам»;

ГАРДЗЕЕВАЙ Алены Раманаўны, урача-неанатолага акушэрска-гінекалагічнага аддзялення УАЗ «Стаўбцоўская цэнтральная раённая бальніца»;

ГУРНЕВІЧ Веры Міхайлаўны, сацыяльнага работніка аддзялення сацыяльнай дапамогі на даму ДУ «Стаўбцоўскі тэрытарыяльны цэнтр сацыяльнага абслугоўвання насельніцтва»;

ДЗЯДОВІЧ Іны Валер’еўны, аператара машыннага даення малочнатаварнай фермы «Залужжа» ААТ «Агранёманскі»;

ДЗЯРЖАЎСКАГА Сяргея Уладзіміравіча, прадаўца-вадзіцеля аўтамагазіна Стаўбцоўскага раённага спажывецкага таварыства;

ЖЫГАЛКОВІЧА Дзмітрыя Расціслававіча, трактарыста РУП «Навасвержанскі лесазавод»;

ЗУЕВАЙ Рыты Зігмундаўны, галоўнага інжынера па інфармацыйных тэхналогіях разлікова-касавага цэнтра № 18 у г. Стоўбцы філіяла ААТ «Белаграпрамбанк» – Мінскае абласное ўпраўленне;

ЗЯНЬКО Ірэны Міхайлаўны, выкладчыцы ДУА «Стаўбцоўская дзіцячая школа мастацтваў»;

КУРДУНА Юрыя Алегавіча, вадзіцеля філіяла «ДБУ № 29» ААТ «ДБТ № 7»;

ЛУЦІК Ірыны Леанідаўны, урача-кардыёлага паліклінікі УАЗ «Стаўбцоўская ЦРБ»;

МАЗАНІКА Паўла Мар’янавіча, трактарыста-машыніста ААТ «Радзіма Дзяржынскага»;

МАЗУРКЕВІЧА Віктара Эдмундавіча, машыніста аўтавышкі і аўтагідрапад’ёмніка  Стаўбцоўскіх раённых электрычных сетак;

МАРЗАЛЮК Людмілы Іванаўны, аператара машыннага даення малочнатаварнай фермы ААТ «Вялікі Двор»;

НІЧЫПАРОВІЧА Аляксандра Анатольевіча, выкладчыка ДУА «Стаўбцоўская дзіцячая школа мастацтваў», кіраўніка ўзорнага духавога аркестра «Васількі» і зводнага духавога аркестра г. Стоўбцы.

НЯГЛЮЯ Вячаслава Эдуардавіча, начальніка транспартнага цэха філіяла ААТ «Кіруючая кампанія холдынгу «Мінскі маторны завод» у г. Стоўбцы;

РАДЗЕВІЧА Уладзіміра Уладзіміравіча, кіраўніка сялянска-фермерскай гаспадаркі «Сула»;

РАЙСКАГА Генадзія Іосіфавіча, слесара па абслугоўванні і рамонце абсталявання ВУ «Стоўбцыгаз»;

ТУЛЕЙКУ Валерыя Вячаслававіча, слесара-рамонтніка ААТ «Стаўбцоўская ПМК»;

ШОДУ Віталія Анатольевіча, трактарыста-машыніста ААТ «Вішнявецкі-агра»;

УРБАН Таццяну Леанідаўну, настаўніцу рускай мовы і літаратуры ДУА «Сярэдняя школа № 3 г. Стоўбцы».

 

АДЗНАЧАНЫ ГАНАРОВЫМІ ГРАМАТАМІ РАЙВЫКАНКАМА

За добрасумленную працу, дасягненне высокіх паказчыкаў раённы выканаўчы камітэт узнагародзіў ганаровымі граматамі:

АЛЯШКЕВІЧА Дзяніса Леанідавіча, начальніка службы размеркавальных сетак філіяла Стаўбцоўскія электрычныя сеткі РУП «Мінскэнерга»;

БЕЛАВУСАВУ Юлію Міхайлаўну, начальніка аддзела аховы правапарадку і прафілактыкі міліцыі грамадскай бяспекі аддзела ўнутраных спраў райвыканкама;

ВЯРЭНІЧ Элу Міхайлаўну, намесніка начальніка інспекцыі, начальніка аддзела кантролю за арганізацыямі інспекцыі Міністэрства па падатках і зборах Рэспублікі Беларусь па Стаўбцоўскім раёне;

ГІМІКА Анатолія Іванавіча, аператара 6-га разраду ДУП «ПМК-233» УП «Мінскаблсельбуд»;

ДРАЗДА Сяргея Мікалаевіча, начальніка зоны вырошчвання філіяла «Птушкаферма СЗАТ «Агракамбінат «Колас»;

ДРОЗД Яніну Іванаўну, настаўніцу беларускай мовы і літаратуры ДУА «Гімназія № 1 г. Стоўбцы»;

ЖАЎНЕРЧЫКА Генадзя Тамашавіча, вадзіцеля ВУ «Стоўбцыгаз»;

ЖЫБУЛЬ Святлану Уладзіміраўну, загадчыцу аддзела пісьмаў і зваротаў грамадзян ДУ «Рэдакцыя газеты «Прамень» і праграмы радыёвяшчання «Радыё Стоўбцы»;

ЖЫЛЯНКА Дзмітрыя Іванавіча, прараба філіяла КУП Мінскаблдарбуд» – ДРБУ № 135″;

ЗАХАРАВУ Наталлю Антонаўну, балетмайстра ўзорнага харэаграфічнага ансамбля «Гарошынка» ДУ «Стаўбцоўскі раённы цэнтр культуры»;

КАНКАЛОВІЧ Аксану Мікалаеўну, урача акушэра-гінеколага УАЗ «Стаўбцоўская ЦРБ»;

ЛАПКОЎСКАГА Леаніда Міхайлавіча, аператара агрэгатных ліній лесапільна-дрэваапрацоўчага цэха РУП «Навасвержанскі лесазавод»;

ПЕТРАШКЕВІЧА Дзмітрыя Рыгоравіча, вадзіцеля ААТ «Стаўбцоўская ПМК»;

ПІВАВАРА Вячаслава Уладзіслававіча, вальшчыка лесу Прудскога лясніцтва ДДЛГУ «Стаўбцоўскі доследны лясгас»;

СКАРНЯКОВА Аляксандра Леанідавіча, майстра аўтаматна-тэрмічнага цэха філіяла ААТ «Кіруючая кампанія холдынгу «Мінскі маторны завод» у г. Стоўбцы;

СКВАРЦОВУ Галіну Аляксандраўну, старшага майстра ўчастка па вытворчасці каўбасных вырабаў і мясных паўфабрыкатаў ААТ «Стаўбцоўскі мясакансервавы камбінат».

 

ПАДЗЯКІ РАЙВЫКАНКАМА

Стаўбцоўскі раённы выканаўчы камітэт за дасягнутыя высокія вынікі, добрасумленную працу аб’явіў падзякі:

АБРАМОВІЧУ Аляксандру Аляксандравічу, работніку Стаўбцоўскага ўчастка Валожынскага філіяла ДП «Мінаблпаліва»;

АРЛОЎСКАМУ Віктару Міхайлавічу, інжынеру Стаўбцоўскага вузла электрасувязі Мінскага філіяла РУП «Белтэлекам»;

БУРЖЫМСКАЙ Алене Антонаўне, урачу-тэрапеўту, загадчыцы Дзераўнянскай участковай бальніцы УАЗ «Стаўбцоўская ЦРБ»;

ГАРАДНІК Галіне Іванаўне, намесніку дырэктара па жыллёвай гаспадарцы УП «Стаўбцоўскае АКС»;

ГЕРАСІМОВІЧ Таццяне Валер’еўне, інспектару філіяла «Энерганагляд» Стаўбцоўскага раённага аддзялення;

ДЗЯМЯНКУ Івану Іванавічу, засольшчыку мяса і мясапрадуктаў СЗАТ «Агракамбінат «Колас»;

ЖАЎНЯРКЕВІЧУ Уладзіміру Генадзьевічу, вадзіцелю ДДЛГУ «Стаўбцоўскі доследны лясгас»;

ЖЫБУЛЬ Святлане Леанідаўне, галоўнаму спецыялісту аддзела рознічнага бізнесу ЦБУ № 624 філіяла № 500–Мінскага ўпраўлення ААТ «ААБ Беларусбанк» у г. Стоўбцы;

КАЗЛОВАЙ Ірыне Генадзьеўне, страхавому агенту прадстаўніцтва Белдзяржстраха па Стаўбцоўскім раёне;

КАСЦЮК Алене Анатольеўне, друкару КВУП «Стаўбцоўская друкарня»;

КАЧАНОВІЧ Галіне Мікалаеўне, начальніку аддзялення паштовай сувязі Аталезь Стаўбцоўскага РВПС Мінскага філіяла РУП «Белпошта»;

КУРЫЛУ Аляксею Генадзьевічу, электразваршчыку ААТ «Стоўбцыгазбуд»;

ЛАПЕХА Таццяне Сяргееўне, памочніку ўрача-эпідэміёлага ДУ «Стаўбцоўскі раённы цэнтр гігіены і эпідэміялогіі»;

МАЗУРУ Анатолію Мікалаевічу, дарожнаму рабочаму філіяла ДЭУ-62 РУП «Мінскаўтадарцэнтр»;

МАЛІНОЎСКАЙ Наталлі Віктараўне, галоўнаму юрысконсульту Стаўбцоўскага райспажыўтаварыства;

МАСТОЎСКАМУ Юрыю Міхайлавічу, вадзіцелю Стаўбцоўскага філіяла ААТ «Гарадзейскі цукровы камбінат»;

ПАЖОГУ Іосіфу Сцяпанавічу, аператару кацельні АСП «Хатаўскі спіртовы завод» ААТ «Мінск Крышталь»;

ПАПЛАЎСКАЙ Людміле Аляксандраўне, тэхніку філіяла «Энергазбыт» Стаўбцоўскага МРА;

ПЯТРОЎСКАЙ Кацярыне Генадзьеўне, галоўнаму спецыялісту аддзела рознічных паслуг разлікова-касавага цэнтра № 18 у г. Стоўбцы філіяла ААТ «Белаграпрамбанк» – Мінскае абласное ўпраўленне;

САДОЎСКАМУ Яўгенію Браніслававічу, апаратчыку энергацэха філіяла ААТ «Кіруючая кампанія холдынгу «Мінскі маторны завод» у г. Стоўбцы;

ТУРКО Леаніду Валянцінавічу, рабочаму па комплексным абслугоўванні і рамонце будынкаў аздараўленчага лагера імя Я. М. Чайкі ВУ «Стоўбцыгаз»;

ХАРЛОВУ Дзянісу Андрэевічу, майстру будаўніча-мантажных работ ДУП «ПМК-233» УП «Мінскаблсельбуд»;

ЦЫВАКУ Аляксандру Мікалаевічу, намесніку старшыні райвыканкама па будаўніцтве і жыллёва-камунальнай гаспадарцы;

ЧАРНЯЎСКАМУ Аляксандру Эдуардавічу, слесару УП «Барысаўскі камбінат хлебапрадуктаў» ААТ «Мінскаблхлебапрадукт»;

ШАСТАКУ Ігару Яраслававічу, электрагазазваршчыку ААТ Стаўбцоўская ПМК»;

ШЫДЛОЎСКАМУ Сяргею Іванавічу, аператару лесапільна-дрэваапрацоўчага цэха РУП «Навасвержанскі лесазавод».

 

Лепшыя ў жывёлагадоўлі

Раённым выканаўчым камітэтам падведзены вынікі раённага спаборніцтва за дасягненне высокіх паказчыкаў у вытворчасці жывёлагадоўчай прадукцыі за 2015 год.

Сярод калектываў сельскагаспадарчых арганізацый, якія спецыялізуюцца  на вытворчасці і рэалізацыі малака, пераможцамі прызнаны:

У першай групе – калектывы ТАА «СЖК «Налібакі» (дырэктар В. І. Кушнер) і ААТ «Вялікі Двор» (дырэктар В. А. Луцык). Надой ў сярэднім ад каровы склаў 8147 і 7782 кілаграмы малака;

У другой групе – калектывы ААТ «Каганец» (дырэктар П. М. Малахаў) і ПДСУП «Профі-Аграцэнтр» (дырэктар С. К.  Савіцкі). Надой у сярэднім ад каровы склаў 6898 і 6674 кілаграмы малака.

Сярод калектываў сельскагаспадарчых арганізацый, якія спецыялізуюцца на вытворчасці і рэалізацыі мяса, пераможцамі прызнаны:

У першай групе – калектывы ААТ «Вішнявецкі-агра» (дырэктар В. У. Худніцкі) і ТАА «СЖК «Налібакі» (дырэктар В. І. Кушнер). Вытворчасць (рэалізацыя) мяса на 100 гектараў сельгасугоддзяў склала 44,9 і 33,8 тоны;

У другой групе – калектывы ПДСУП «Профі-Аграцэнтр» (дырэктар С. К. Савіцкі) і ААТ «Каганец» (дырэктар П. М. Малахаў). Вытворчасць (рэалізацыя) мяса на 100 гектараў сельгасугоддзяў склала 11,1 і 10,2 тоны.

У спаборніцтве сярод калектываў малочнатаварных фермаў пераможцамі прызнаны:

У першай групе – калектыў МТФ «Вялікі Двор» ААТ «Вялікі Двор» (брыгадзір А. М. Мяшок) і калектыў МТФ «Цэнтр» ТАА «СЖК «Налібакі» (брыгадзір І. М. Жвірбля). Надой ў сярэднім ад каровы склаў 8607 і 8294 кілаграмы малака;

У другой групе – калектыў  МТФ «Зарэчча» ААТ «Каганец» (брыгадзір Галіна Каробка) і калектыў МТФ «Яблынаўка» ПДСУП «Профі-Аграцэнтр» (брыгадзір Ж. Я. Трацяк). Надой у сярэднім ад каровы склаў 6786 і 6108 кілаграмаў.

Пераможцамі спаборніцтва сярод аператараў машыннага даення кароў прызнаны:

У першай групе – Ніна Леанідаўна Зяньковіч (ААТ «Радзіма Якуба Коласа») і Алена Уладзіміраўна Вялічка (ТАА «СЖК «Налібакі»). Сярэдні надой  ад каровы склаў 8868 і 8776 кілаграмаў малака;

У другой групе – Ларыса Віктараўна Апрышка (ПДСУП «Профі-Аграцэнтр») і Святлана Іванаўна Гаркач (ААТ «Каганец»). Сярэдні надой ад каровы склаў 7927 і 7282 кілаграмы малака.

Пераможцамі спаборніцтва сярод аператараў па вырошчванні буйной рагатай жывёлы да шасцімесячнага ўзросту прызнаны: Ларыса  Валер’еўна Бабровіч (ААТ «Агранёманскі») і Ніна Францаўна Гатоўчык  (ТАА «СЖК «Налібакі»); сярод аператараў па вырошчванні буйной  рагатай жывёлы старэй шасцімесячнага ўзросту – Мікалай Анісімавіч Сяркоў (ААТ «Каганец») і Мікалай Генадзьевіч Сахута (ААТ «Агранёманскі»); сярод аператараў па вырошчванні рамонтных цялушак – Ядвіга Мар’янаўна Дошчачка (ТАА «СЖК «Налібакі»), Станіслаў Эдуардавіч Круглік і Аляксандр Аляксандравіч Самуськоў (ААТ «Жацерава»).

За дасягненне высокіх паказчыкаў у вытворчасці жывёлагадоўчай прадукцыі сярод работнікаў асноўных масавых прафесій пераможцамі прызнаны: сярод кіраўнікоў – Віталій Іванавіч Кушнер (ТАА «СЖК «Налібакі») і Аляксандр Дзмітрыевіч Дударэвіч (СГФ «Аталезь-агра» ААТ «Стаўбцоўскі райаграсэрвіс»); сярод галоўных заатэхнікаў – Вера Аляксандраўна Конюх (ААТ «Каганец») і Ларыса Аляксандраўна Дзясятнік (ААТ «Жацерава»); сярод галоўных ветурачоў – Вячаслаў Часлававіч Вільнявец (ТАА «СЖК «Налібакі»); сярод заатэхнікаў-селекцыянераў – Валянціна Мікалаеўна Астапчык (ААТ «Рубяжэвічы») і Таццяна Валер’еўна Турко (ААТ «Радзіма Якуба Коласа»);  сярод тэхнікаў па штучным асемяненні жывёлы – Аксана Аляксандраўна Галавач (ААТ «Каганец») і Святлана Чаславаўна Даргевіч (ТАА «СЖК «Налібакі»); сярод брыгадзіраў фермаў – Валянцін Рамільевіч Галімулін (ААТ «Жацерава») і Юрый Леанідавіч Крупец (ААТ «Агранёманскі).



Tagged

1 комментарий по теме “За плённую працу

  1. За труд прекрасный и уменье,
    Хочу спасибо вам сказать
    За то, что вам — в обыкновенье,
    Поклон вам низкий передать
    За то, что вы свою работу
    Чудесно выполнить смогли,
    Что делали её в охоту
    И до конца все довели!
    Вы как работники — бесценны!
    Таких как вы — найдешь едва,
    Умны, добры, совсем не ленны,
    Умений в вас — ну просто тьма.

    Рейтинг комментария:Vote +10Vote -10

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *