Слава вам, хлебаробы! Пераможцы спаборніцтва

Нумары Сельская гаспадарка

ЯНЫ ВЫЗНАЧЫЛІСЯ НА ЖНІВЕ

Раённы выканаўчы камітэт падвёў вынікі раённага спаборніцтва на ўборцы збожжавых, зернебабовых культур і рапсу.

Пераможцамі прызнаны калектывы ААТ “Вялікі Двор”, “Радзіма Якуба Коласа” і “Агранёманскі”.

Пераможцамі і прызёрамі сярод экіпажаў збожжаўборачных камбайнаў прызнаны:

– экіпаж камбайнераў ААТ “Агранёманскі” ў складзе Аляксандра Фалюка і Уладзіміра Астахновіча;

– экіпаж камбайнераў ААТ “Вялікі Двор” у складзе Сяргея і Аляксандра Сенькаў;

– экіпаж камбайнераў ААТ “Дзераўное” ў складзе  Валерыя і Івана Гарэлікаў;

– экіпаж камбайнераў ААТ “Вішнявецкі-агра” ў складзе Уладзіміра і Аляксандра Ярашэвічаў;

– экіпаж камбайнераў ААТ “Агранёманскі” ў складзе Міхаіла Таяноўскага і Юрыя Сідорыка;

– экіпаж камбайнераў ААТ “Вішнявецкі-агра” ў складзе Віталія Шоды і Мікалая Самахвала.

Пераможцамі і прызёрамі спаборніцтва сярод вадзіцеляў на адвозцы збожжа  ад камбайнаў прызнаны:

– вадзіцелі ААТ “Вішнявецкі-агра” Яраслаў Ажгірэвіч, Міхаіл Гузач, Вячаслаў Коршык,  Міхаіл Астравух;  ААТ “Дзераўное” – Станіслаў Полацкі;  ААТ “Вялікі Двор” – Васіль Ціткоў.

Пераможцамі і прызёрамі спаборніцтва сярод механізатараў на прасаванні саломы прызнаны:

– Пётр Краўчанка ААТ “Жацерава”; Аляксандр Рачок (ААТ “Вішнявецкі-агра”),  Сяргей Кажамяка (ААТ “Рубяжэвічы”).

Пераможцамі і прызёрамі спаборніцтва сярод аператараў на дапрацоўцы і сушцы збожжа прызнаны:

– звяно ААТ “Вішнявецкі-агра” ў складзе Віктара Галавача, Аляксандра Станкевіча, Міхаіла Чэрніка, Сяргея Аўлахава;

– звяно ААТ “Жацерава” ў складзе Дзмітрыя КАЗАКевіча і Мікалая Мацейкі.

Пераможцы і прызёры раённага спаборніцтва ўзнагароджваюцца ганаровымі дыпломамі райвыканкама, райкама прафсаюза работнікаў АПК і грашовымі прэміямі.

 

ЛЕПШЫЯ СЯРОД МАЛАДЫХ

Пераможцамі і прызёрамі спаборніцтва сярод экіпажаў камбайнераў на ўборцы збожжавых, зернебабовых культур і рапсу прызнаны:

– экіпаж камбайнераў ААТ “Жацерава” Віталія Ганчарэнкі і Сяргея Каспаровіча; экіпаж камбайнераў ААТ “АБФ ПМК-74-Налібакі” ў складзе Уладзіміра Генюша і Уладзіслава Півавара; экіпаж камбайнераў ААТ “Агранёманскі” ў складзе Аляксандра ГЯрлоўскага і Аляксандра Новіка; экіпаж камбайнераў  ААТ “Каганец” у складзе Сяргея Шахно і Андрэя Стонькі.

Пераможцамі спаборніцтва сярод вадзіцеляў на адвозцы збожжа ад камбайнаў прызнаны:

– вадзіцель ААТ “Вялікі Двор” Ігар Мядзведзь; вадзіцель ПДСУП “Профі-Аграцэнтр” Валянцін Гацура.

Пераможцам спаборніцтва сярод механізатараў на прасаванні саломы прызнаны:

– механізатар ААТ “Агранёманскі” Аляксандр Крывель.

Пераможцамі раённага спаборніцтва на веснавых палявых работах прызнаны механізатары:

на  падрыхтоўцы глебы

– Аляксандр КАЛОШЫЧ (ААТ «Дзераўное»); Віктар Кішэня (ААТ “Агранёманскі”);

на сяўбе яравых збожжавых

Максім Паплаўскі (ААТ “Аталезь-агра”); Аляксандр Гярлоўскі (ААТ “Агранёманскі”);

на хімпраполцы сельскагаспадарчых культур

– Ігар Логінаў (ААТ “Каганец”).

Пераможцамі на нарыхтоўцы кармоў прызнаны:

на кормаўборачным камбайне

– Генадзь Янскі (ААТ “Радзіма Якуба Коласа”);

сярод вадзіцеляў на адвозцы зялёнай масы

– Сяргей Каробка (ААТ “Вялікі Двор”).

Пераможцы і прызёры раённага спаборніцтва ўзнагароджваюцца ганаровымі дыпломамі райвыканкама, райкама прафсаюза работнікаў АПК і грашовымі прэміямі.

 

ЗАКЛАДВАЛІ АСНОВУ ЎРАДЖАЮ

Раённы выканаўчы камітэт падвёў вынікі спаборніцтва на веснавых палявых работах.

Пераможцамі прызнаны калектывы ААТ “Каганец”, “Агранёманскі” і “Дзераўное”.

Пераможцамі і прызёрамі сярод механізатараў прызнаны:

на ўнясенні мінеральных угнаенняў

– Сяргей Лабун (ААТ “Рубяжэвічы”), Уладзімір Пячонаў (ААТ “Вялікі Двор”), Вячаслаў Лёсік (ААТ “Радзіма Якуба Коласа);

на падрыхтоўцы глебы

– Казімір Дамброўскі і Арцём Дарашэвіч (ААТ “Агранёманскі”),  Юрый Масель (ААТ “Радзіма Якуба Коласа”);

на сяўбе яравых збожжавых камбінаванымі пасяўнымі агрэгатамі

– Іван Жыбуль (ААТ “Дзераўное”), Дзмітрый Сагайдакевіч (ААТ “Агранёманскі”);

на пасадцы бульбы

– Эдуард Ройка (ААТ “Радзіма Дзяржынскага”), Анатолій Рамэйка (ААТ “Рубяжэвічы”);

на сяўбе льну

–  Станіслаў ВардАмскі (ААТ “Рочавічы”), Артур Валадзько (ААТ “Дзераўное”);

на сяўбе цукровых буракоў

–  Уладзімір Пявец (ААТ “Радзіма Якуба Коласа”), Ігар Рокаш (ААТ “Жацерава”);

на сяўбе кукурузы

– Дзмітрый Дзям’янка (ААТ “Дзераўное”), Аляксандр Курыла (ПДСУП “Профі-Аграцэнтр”), Станіслаў Калошыч (ААТ “Шашкі”);

на хімпраполцы сельскагаспадарчых культур

– Аляксей Пальчык (ААТ “Агранёманскі”), Аляксандр Кацярнюк (ПДСУП “Профі-Аграцэнтр”), Мікалай Ланкевіч (ААТ “Радзіма Якуба Коласа”).

Пераможцы і прызёры раённага спаборніцтва ўзнагароджваюцца ганаровымі дыпломамі райвыканкама, райкама прафсаюза работнікаў АПК і грашовымі прэміямі.

 

ПАСТАРАЛІСЯ НА НАРЫХТОЎЦЫ КАРМОЎ

Раённы выканаўчы камітэт падвёў вынікі раённага спаборніцтва на нарыхтоўцы кармоў.

Пераможцамі і прызёрамі прызнаны:

сярод камбайнераў кормаўборачных камбайнаў

– Уладзімір Пячонаў (ААТ “Вялікі Двор”), Марат Берташ (ААТ “Радзіма Якуба Коласа”), Валерый Гарэлік (ААТ “Дзераўное”);

сярод механізатараў на касьбе траў

– Валерый Шахно (ААТ “Каганец”), Аляксандр ЗубчОнАк (ААТ “Дзераўное”), Анатолій Рамэйка (ААТ “Рубяжэвічы”);

сярод механізатараў на варушэнні сена

– Казімір Цярэня (ААТ “Рочавічы”), Іван Цімашэнка (ААТ “Вялікі Двор”), Мікалай Папоўскі (ААТ “Агранёманскі”);

сярод вадзіцеляў на адвозцы зялёнай масы:

– Альбін Янкоўскі  і Анатолій Марцінкевіч (ААТ “Рубяжэвічы”), Мікалай Жыдкоўскі (ААТ “Агранёманскі”);

сярод камбайнераў і механізатараў механізаванага атрада ААТ “Стаўбцоўскі райаграсэрвіс”

– Баляслаў Цяўлоўскі і Аляксандр Васіленка.



Tagged

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *